?

Log in

No account? Create an account
 
 
24 October 2010 @ 06:32 pm
Kuroshitsuji RED Valentine Event  
 Kuroshitsuji'nin ikinci bir sezonu olacağının açıklandığı 31 Ocak 2010'da düzenlenen eğlenceli bir etkinlik.


 

Ono Shitsuji, Kyousou - Akai Valentine
(Kahyası, baştan çıkaran gül - Kırmızı Valentine)


Seiyuular sahneye çıkarkan (ai no kokuhaku) aşk itiraflarında bulunup kendilerini tanıtarak çıkarlar.

Etkinlikte:

Daisuke Ono (Sebastian)

Jun Fukuyama (Grell)

Kouji Yusa (Lau)

Hiroki Touchi (Bard)

Yuuki Kaji (Finny)

Satoshi Hino (Ash ya da beyaz kaya "mono shitsuji")

Noriaki Sugiyama (William) ♥

Hiroki Yasumoto (Agni)

Tatsuhisa Suzuki (Druitt)

Shinnosuke Tachibana (Soma)

ve herkes sahneye çıktıktan sonra köşedeki tabutun içinden çıkan ... Junichi Suwabe (Undertaker)


Özeti okumadan önce, isimleri aklınızda tutmanızı tavsiye ederim çünkü özeti "Sebastian'ın seiyuu'su" şeklinde değil "Ono" olarak yapacağım.

Bu arada Ono sahneye, kahya kıyafetleri ile çıkar. Etrafındakile baktıktan sonra, ona cosplayler ile gelineceğinin söylendiğinden bahseder. Fakat kıyafetler kendisinin olduğu için, çok fazla para harcamadığını söyler. Suwabe ise, etkinliğe "hakame" denen geleneksel Japon kıyafetleri ile gelmenin uygun olacağını düşünmüş 8D Birde, Suzuki hayranlarından Druitt karakteri için çok fazla koyu giyildiğine dair mailler aldığı için, etkinliğe beyazlar içinde gelerek hayranlarını mutlu etmek istemiş. Diğerleri ise, etkinlik boyunca Hino'nun (Ash) "saf ve temiz" olmasıyla dalga geçerler. 8D

Ayrıca Suzuki, Fukuyama'nın onu görür görmez elini gömleğinin içine sokup göğüs uçlarına dokunduğunu söyler... Birde Sugiyama etkinlik boyunca oldukça tedirgindi bu yüzden sunucudan önce kendini tanıttı, tabiki onunlada herkes dalga geçti 8D

"Aşk itirafları" arasında çok ilginç birşey yok ama Fukuyama, Suzuki ve Suwabe etkinlikteki en merak ettiğim kişilerdi, karakterleri yüzünden. Fukuyama etkinliğin başından beri, adeta Grell'in hayat bulmuş versiyonuydu 8D

Bu sırada Ono, bir kahya cosplay kıyafetlerinin çok pahalı olamadığından bahseder. Eldivenlerinden biri çıkarıp "BZBZBZBZBZB hands" den 400 yen e aldığını söyler. (BZBZBZBZBZ burda Ono'nun kendine sansür uygulaması oluyo, eğer merak ediyorsanız Ono'nun bahsettiği marka Tokyo Hands ayrıca)

Bütün karakterler sahneye çıktıktan sonra, seiyuuları test soruları için takımlara ayırırlar. Takımlar:

Tenshinranman (saf ve temiz) : Suzuki ve Kaji

Uragiri (Hain) : Hino ve Yusa

Shiyounin (hizmetçi) Ono ve Touchi

Hintli Takım: Yasumoto ve Tachibana

Shinigami Takımı: Fukuyama, Sugiyama ve Suwabe.

Birinci bölümde, önlerindeki butona basmaları ve doğru cevabı vermeleri gerekiyor.
 
Test Bölümünün adı "Sebastian saisuki DEATH" (Sebastian, seni seviyorum DEATH). Adından da anlaşılabileceği gibi sorular Sebastian ile ilgili.

İlk soru: "Sebastian'ın boyu kaç?"

Bütün seiyuu'lar butonlara rastgele basıp soru ile alakasız cevaplar vermeye başlarlar. Hatta Suwabe "Ahhhh.... 12 cm!" der. Bunun üzerine ise Sugiyama, eliyle 12cm gösterirken; Fukuyama "O başka bir şeyin boyu değil mi?" der. 8D Doğru cevabı "1.86cm" olarak Ono verir.


İkinci Soru: "Angela, Sebastian'ı kaç kere kırbaçladı?"

Tekrar, soru ile alakasız cevaplar verirler. Fukuyama: "Sebastian zevk almaya başladıktan sonra bir kaç kez!" olarak cevap verir. Ayrıca sunucu sürekli olarak "kai" demeleri gerektiğini söyler. (Kai = kez) Bunun üzerine herkes cümlelerini "....kez." olarak bitirmeye başlar ve biri kim olduğunu şuan hatırlayamıyorum ciddi olarak cevap verip yanıldığında, hepsi "ciddi cevap verip yanıldığında, verdiğin saçma cevaptan daha çok rezil oluyorsun" derler. Seiyuulardan biri deneme yanılma sonucu "30 kez" diyerek doğru cevabı verir.

 

Üçüncü soru: "Sebastian kaç kez 'Yes, my Lord" dedi?

Alakasız cevaplar vermeye devam ederler. Yuuki "20 kez" diyerek doğru cevap verir. Ono ise bunun üzerine daha çok olduğunu düşündüğünü, bir yerden sonra Sebastian'ın 'evet evet, tamam' tavırlarında olduğunu söyler. Ekranda, Sebastian'ın birinci sezon içerisindeki 20 kez "yes, my lord" dediği sahneleri gösterirler. Bu sahneler sırasında Ono oldukça komik haraketler yapar 8D Bu soruyu görmek  istiyorsanız ki bence görmelisiniz, buraya tıklayın.

Böylece ilk test bölümü bitmiş olur.

İkinci bölümün ismi "Aishou wo bacchiri DEATH" (kusursuz uyumluluk DEATH). Her takımdaki bir kişi, sorulan soruya takım arkadaşının vereceği cevabın ne olacağını tahmin etmesi gerekiyordur.

İlk soru: "Eğer bir kadın olsaydınız, hoşlandığınız erkeğe ne hediye verirdiniz? (Çikolata dışında)"

Tenshinranman takımında Kaji, Suzuki'nin cevabını bilmesi gerekiyordur. Suzji "öpücük" olarak cevap verir. Ama Kaji "para" der; Suzuki ise Kaji'yi "herhangi bir adam" olarak düşünüp "evet para işine yarayabilir" der.

Uragiri takımında, Yusa'nın Hino'nun cevabını bilmesi gerekiyordur. Yusa boynunda fular olan bir kadın çizmiştir. (Boyundan göğüse kadar) Ki bunla da cevabının "vücud" olduğunu söylemek istiyormuş. Hino ise "el yapımı pasta veya kendimi" der. Kısacası, Yusa doğru bilmiştir.

Shiyounin takımında ise Touchi, Ono'nun cevabını tahmin edecektir. Touchi "ika" sevdiği için sadece ika yazmıştır. (ika = kalamar) Ono ise oldukça romantik bir şekilde, "aşk mektubu" demiştir.

Hintli takımda Yasumoto'nun Tachibana'nın cevabını tahmin etmesi gerekiyordur. Yasumoto "kısa etek giymiş bir şekilde kendimi" yazmıştır. Birde, sivri uçları olan bir tasma resmi çizmiştir. Tachibana ise "sivri uçlu bir tasma giyerek kendimi" diyerek cevap vermiştir.... 8D

Shinigami takımında Fukuyama ve Sugiyama, Suwabe'nin cevabını tahmin edeceklerdir. Fukuyama'nın tahmini "atashi" olur. (ki bu da oldukça kadınsı bir biçimde "ben" demektir...) Sugiyama ise kimono der çünkü Suwabe'yi bir kaç kez geleneksel kıyafetler ile gördüğünden dolayı sevdiğini bildiğini, bu yüzden de kız olsaydı hoşlandığı kişinin ona kinomo vermesinin hoşuna gideceğini düşündüğünü söyler. (♥) Suwabe'nin cevabı ise... "atatata" olur ki bunun hiç bir anlamı yok  "ahahahha" demek gibi.. 8D Bu arada Sugiyama cevabını kanji ile yazdığı için sunucu onunla dalga geçer.

İkinci soru: "Bir kadın ile ilk karşılaşmanızda neye bakarsınız? İlk dikkatinizi ne çeker?"

Bu sefer, cevap verenler tahminde bulunacaklardır.
Shinigami takımında bu sefer Fukuyama ve Suwabe, Sugiyama'nın cevabını tahmin edeceklerdir. Fukuyama cevabını kanji ile yazar 8D ve "gözleri" der. Suwabe ise çirkin bir kız çizimi ile "havası" der çünkü Suwabe'ye göre Sugiyama oldukça "saf" biridir. Sugiyama'nın cevabı ise "gözleri" olur.

Hintli takımda, Tachibana "ayakları" der ve doğru bilir. Bu soruyu daha önce Yasumoto'nun dinlediği bir radyo programında söylediğini belirtir.... Bu arada, hintli takım cevaplarının yanına sürekli olarak "jo aagya" yazmaktadır 8D

Shiyounin takımında ise Ono, Touchi'nin komiklik olsun diye yazabileceğini düşündüğü için "ika" der... Fakat Touchi "Kalbinde sakladığı karanlık" olarak cevap verir. Ono ise bir şekilde sunucuyu ika nın birinin içindeki karanlık olduğuna ikna eder 8D

Uragiri takımında ise Hino, "bacakları" der. (Hino aslında "zettai ryouiki" der bu da elbiselerin kapatmadığı bacağın çıplak kısmı anlamına gelir.) Ama Yusa ise yine Hino'nun cevabını tahmin edeceğini düşündüğü için "88cm D ölçü sütyen" der. Yusa ise, onun cevap vermesi gerektiğini anladığında "kalçaları" der ve puan alamazlar. Ono'nun "ika" ile nasıl puan aldığı hakkında söylenirler.

Tenshinranman grubunda Suzuki ise, Yuuki için "göğüslerine bakar gibi yapar ama aslında kalçaya bakar" der. Yuuki ise "bacaklar - zettai ryouiki" der ve... Hino ile aynı şeyi yazdığı için Ono'nun ilginç ika teorisinden yola çıkarak puan almayı başarırlar.

Üçüncü bir bölümün daha olduğunu ama ilk iki bölümde tahmin ettiklerinden daha fazla vakit geçtiği için bir sonraki bölüme geçiceklerini söylerler. Bu açığı kapatabilmek içinde bir sonraki bölümü kazanana 900 puan vericeklerini söylerler. (İlk iki bölümde toplam 50 puan falan almışlardı.)

Sıradaki bölümün adı "Tablecloth taiketsu, Sebastian ni naritai DEATH!" (Masa örtüsü düellosu, Sebastian gibi olmak istiyorum DEATH!)

Kısacası, her gruptan bir kişi masanın üstündeki tabak ve bardakları düşürmeden örtüyü çekmeye çalışacak.

Shinigami takımı ile başlarlar. Takımdan isteyen kişinin gelmesini söylerler. Fukuyama ve Sugiyama, Suwabe'ye bakarlar. Suwabe ise hayır der. Bunun üzerine taş-makas-kağıt yaparlar 8D Sugiyama kaybeder.

Sugiyama örtüyü masanın üstünden hiçbir şeyi düşürmeden çekmeyi başarır.

 

Tachibana, tabağı düşürür. Ono'da aynı şekilde. Yuuki ise örtü ile birlikte masanın üstündeki herşeyi düşürür. Hino ise geçerli sayılabilecek bir derece yapar. Uragiri takımının Shinigami takımından daha çok puanı olduğu için oyunları onlar kazanır.

Sıradaki bölüm ise "Nama afureko daikoufun DEATH" (Canlı seslendirme çok heycanlı DEATH) isminden da anlaşılabileceği gibi, animedeki bir kaç sahneyi dialogları değiştirerek seslendirecekler.

İlk sahnede Hamlet'ten. Birbirlerine gerçek isimleri ile hitap etmeleri ise oldukça komikti. İkinci sahne ise Sebastian ve Ash'in köprüdeki kavgaları. Bu sahne çok fazla komik değildi. Ono, "yılbaşı ile ilgili ne hatırlıyorsun?" diye sorar. Hino ise sürekli olarak bağırarak "Mizuki Nana!!!! der. (Bu etkinliğin şubatta gerçekleştiğini hatırlatmak isterim tekrar. Japonyada yılbaşlarında yayınlanan çok popüler bir programa Mizuki Nana'nın katılmasına gönderme yapıyor. Bir seslendirme sanatçısı için oldukça onur duyacağı bir durum olmasından dolayı. Ayrıca Mizuki Nana, Alois Trancy'ninde seiyuu'su 8D ) Son sahne ise, Sebastian ve Grell'in Jack the Ripper bölümünün sonundaki kavga sahnesi. Anlayabilindiğinde biraz komik ve alakasızdı. Fukuyama daha doğrusu Grell, Sebastian'a "Ono-chan" 8D diye hitap eder, "kissxkiss" in karakter şarkılarını dinleyip dinlemediğini ve dün akşam ne yediğini hatırlayıp hatırlamadığını sorar. Bu bölümü izlemek için tıklayın.


(kissxkiss göndermesi, sanırım etkinlik sırasında Ono'nun başka bir anime için yaptığı karakter şarkısının yayınlanmasından kaynaklanıyor. Daha fazla ayrıntısı için tıklayın.)

Bundan sonrada seiyuular sahneden çıkarlar ve Taku Iwasaki ile birlikte şarkıyı söyleyecek kişi gelir. Birinci sezonda Grell'in Elizabeth'in partisinde söylediği "La Gardenia" şarkısını söyler. Bu sırada ise, arkadaki ekranda Sebastian ve Ciel ağırlıklı olmak üzere animeden sahneler gösterilir. Bu şarkıdan sonra Taku Iwasaki "Si deus me relinquit" u çalar. (Bu arada bu şarkı internette çoğu yerde ingilizce olarak "tanrı beni unuttuğunda/bıraktığında" olarak çevrilmiş, ama aslında doğru çevirisi " eğer tanrı beni arkasında bırakırsa" olur. Latince bilmenin verdiği mutluluk) Si deus me relinquit çalarken de, ekranda Sebastian ve Ciel'in son sahnelerini tekrar izleriz. 
Sırada ise etkinliğin son bölümü Resimli Drama var. Son sahnesi dışında Editör K tarafından yazılmış bir hikaye. Son sahneyi ve resimleri Yana Toboso çizmiş.


"Anata mo kore de shouten DEATH!" (Ve bununla beraber, sende gideceksin DEATH)


 

Hikaye Grell'in Sebastian'ı kendine aşık edecek çikolatayı yapmak için malzemeleri hazırlaması ile başlıyor. Cam kırılır, gelen William'dır. William, Grell'i azarlar çünkü Grell ihtiyacı olan malzemeleri çeşitli dükkanlardan çalarak almıştır. Kavga etmeye başlarlar. Bu sırada diğer karakterler camları kırarak gelmeye başlarlar. Sebastian, soyulan dükkanları araştırdığını söyler. Bu sırada Bard ve Finny gelir. Sebastian onlara buraya nasıl geldiklerini sorduğunda, Bard sırtına çizilmiş bir krokiyi gösterir. Finny ise "metroyla!" diye bağırır. 8D Druitt "güzel hanım efendiyi" kurtarmak istediğini söyler. (Güzel hanım efendi = Grell 8D) Agni ve Soma ise "bayanı" yakalamak istiyorlardır. Ash ise, sürekli olarak bir kirlilikten bahsetmektedir ve Druitt'i, birbirlerine benzedikleri için kendi itibarını kirletmekle suçlar. Lau, Grell'e asılır... Bu sırada Soma, ayağına cam kırıklarının battığını söyler. Agni ise "kunta kunta" der, ki bu sanırım üfleme sesi 8D Bunun üzerine ise Sebastian, bocchan içinde aynı şeyi yapacağından bahseder. Grell ise, etrafının "onun için kavga eden" erkeklerle sarıldığını söyler ve Sevgililer Günü perisini çağırmak için seyircilerden ona eşlik etmesini ister. Bu sırada Ronald Knox'i ilk kez renkli olarak görürüz. Sevgililer Günü perisi tabiki de kanatlı ve pembe kalpli orağı ile Undertaker'dır 8D Undertaker ise, Grell'in dileğini gerçekleştirir ve herkes Grell'e aşık olur, Sebastian bile. Bu sırada Agni, köri ekmeğinin reklamını yapar. (ki böyle bir ekmek gerçekten var 8D)  Ekmeği yedikten sonra Grell, hepsinin neden onunla ilgilendiğini sorar. Karakterler de Çünkü seni S-E-V-İ-Y-O-R-U-Z. diye cevap verirler. (Daisuki) Tekrar tartışmaya başlarlar ve Grell birden bire hamile kalır. Grell'de babanın kim olduğunu merak eder 8D Bebeğin ağlama seslerini duyarız ve William'ı görürüz... ve aslında herşey bir rüyadır! William, orağı ile Grell'e vurmuştur ve bütün olaylar Grell baygınken gördüğü bir rüyadan ibarettir.

 

....Bundan sonra, sahne değişir. Sebastian'ı yıkık bir odada görürüz. Burası da büyük ihtimalle Phantomhive malikhanesidir. Sebastian, bir masanın önünde, hazırladığı pastaya bakmaktadır. Pastanın üstünde de Ciel'in şapkasına benzer bir şapka vardır ve Sebastian der ki;

"Ah, ne yapıyorum yine, eski anlışkanlıklarım.
Artık böyle birşey yapmam için hiç bir neden yok....
Bu pembe tırnaklar, tek elimle kolayca bağlayabileceğim bağcıklar....
100 yıl sonra unutabileceğini düşünüyorsun,
ama görünüşe göre unutamıyorsun.
Şuan ne rozetim ne de saatim var üstümde.
Hiç kimseye ve hiç birşeye sahip değilim. Çünkü,
Ben yanlız bir iblisim." ve karda yürüyerek kaybolur.

 

Bu dramayı izlemek isterseniz: Bölüm 1 ve Bölüm 2

Bununla beraber de resimli dramada son bulur. Ono ise; Sebastian'ı seslendirdiği için çok mutlu olduğunu, kuroshitsuji sayesinde çok eğlenceli ve güzel anıları olduğundan bahseder. Sağ eldivenini çıkarıp, elini gösterir ve görürüz ki aynı Sebastian'ın ki gibi tırnakları siyahtır ve elinin üstünde Sebastian'ın amblemi vardır.

 

Sahneye çıkmadan önce Yana Toboso'dan çizmesini istediğini söyler.
Ono'ya biri "Yani gerçekten Ciel'in ruhunu yedin... canını istediği gibi acıttın mı?" diye sorar. Ono ise sessiz kalıp sadece ıslık çalar. 8D

Sunucu ise, etkinliğin sonuna sakladıkları bir açıklama olduğunu söyler, ışıklar kararır. Ekranda İkinci sezonun fragmanı yayınlanmaya başlar. Fragman bittikten sonra sunucu Takahiro Sakurai'i çağırır. (Claude'un seiyuusu) Ono, çıkardığı eldiveni Sakurai'ye verir ve "ağlamaya" başlar. Sakurai ise, ikinci sezonun konusun ne olacağını kendisinde bilmediğini, Sebastian'ın yerini almanın zor olduğunu bildiğini ama elinden geleni yapacağını söyleyip Ono'nun eldivenini takar. Etkinlikte Becca - I'm Alive şarkısı eşliğinde bitmiş olur.

_________________________

Oldukça eğlenceli bir programdı bence 8D

Bir kaç not; "....... DEATH" tabiri Grell'in ve Yana'nın bloglarında çok kullandığı bir tabir. Animede'de Grell hep "DESU!" olarak bunu kullanıyor, dinlerken fark etmişsinizdir zaten.

"Jo aagya" Agni'nin Soma'nın emirlerini kabul ediş şekli. Sebastian'ın "yes, my lord" demesi gibi.

Bunun dışında çeviride bahsetmedim ama Ono, Sebastian'nın amblemini gösterdiği sırada YanaToboso'ya "Tobo-chan" diye hitap ediyor. ki "-chan" eki birbirlerine çok yakın kişiler tarafından kullanılır 8D

Birde, köri ekmeğinden bahsetmiştim, resmini koyayım tam olsun. Gördüklerinizin hepsi etkinliğe katılanlara hediye olarak verilmiş.

Canlı seslendirmeleri izlediğimde, seslendirme işindeki bütün insanlara nasıl saygı duyacağımı bilemedim. Özellikle Jun Fukuyama, Grell'in seslendirmesi ile beni benden aldı.

Bu arada Yana bloglarında, Grell'in Sebastian'dan hoşlandığını ama Grell'in kalbinin William'da olduğundan bahsediyor. Konuyla biraz alakasız ama bunuda söylemek istedim 8D

Çok karışık olmamıştır inşallah yazarken çok dikkat etmeye çalıştım çünkü...

Resimli Dramanın bütün resimlerini burdan indirebilirsiniz. Toplamda 30 tane var sanırım oldukça güzeller. Özellikle "William DESU!" 8D

Eğer istersenizde etkinliği burdan, torrent olarak da indirebilirsiniz. Etkinlik iki buçuk saate yakın, vaktiniz varsa mutlaka izleyin.